همه چیز در مورد طراحی سه بعدی مدرن و کلاسیک و دلیل انتخاب افراد

زمانی که طراحان داخلی شروع به طراحی فضای داخلی خانه می کنند، معمولا سلیقه مشتری را در نظر می گیرند و از آبجکت های کلاسیک و مدرن به صورت تکی و یا ترکیبی در طراحی های خود استفاده می کنند. برخی از افراد طرفدار طراحی کلاسیک و برخی نیز طرفدار طراحی های سه بعدی مدرن هستند. مشتری ها بر اساس انتخاب و سلیقه خود تصمیم می گیرند که کدام یک از این دو سبک را برای منزل خود انتخاب کنند. هر کدام از این دو سبک ویژگی های خاصی دارند که در ادامه با آنها آشنا می شوید. همچنین به شما می گوییم که فرق بین طراحی های سه بعدی مدرن و کلاسیک در چیست؟ و از کجا می توانید آبجکت های کلاسیک و مدرن را دانلود کنید. با ما همراه باشید.

طراحی سه بعدی کلاسیک چه ویژگی هایی دارد؟

برخی از افراد طرفدار طراحی کلاسیک هستند. طراحی های کلاسیک بیشتر ظاهری سنتی دارد. مهم ترین مورد در طراحی کلاسیک استفاده از موادی با جنس های مناسب در طراحی منزل است. معماران و طراحان به هنگام طراحی سه بعدی به صورت کلاسیک معمولاً  از مواد با جنس پلاستیک استفاده نمی کنند. در واقع پلاستیک در طراحی داخلی کلاسیک هیچ نقشی ندارد. بیشتر مصالحی که در طراحی کلاسیک از آنها استفاده می شود از جنس سنگ، پارچه، چوب و چرم هستند. در طراحی سه بعدی کلاسیک از عناصر تزئینی به وفور استفاده می شود. مثلاً لوسترهای کریستالی بسیار بزرگ، فرش های نقش دار مجسمه ها، گلدان های بسیار بزرگ و غیره از انواع عناصر مورد استفاده در طراحی کلاسیک هستند.

ادامه مطلب
خلاقیت در طراحی سه بعدی

ابجکت های کلاسیک و مدرن

آبجکت های کلاسیک و مدرن که در تری دی مکس و یا اسکچاپ استفاده می شود، با هم تفاوت های اساسی دارند. مثلا در طراحی کلاسیک از نقاشی های بسیار بزرگی برای دیوارهای منزل استفاده می‌شود که این نقاشی ها ممکن است تاریخی باشند. در حالیکه در طراحی‌های مدرن اگر از تابلوها هم استفاده شود طرح های آن معاصر و امروزی است.

همچنین در سبک کلاسیک معمولاً به زیبایی شناسی بسیار تاکید می شود و از رنگ های تیره و تند در آن استفاده می شود. همچنین خانه های کلاسیک معمولا نورپردازی زیادی ندارند و برخی از وسایل داخلی آن دست ساز هستند. نکته آخر اینکه در  سبک کلاسیک تقارن به شدت رعایت می شود و همه چیز باید متعادل، متوازن و متقارن به نظر برسد.

طراحی سه بعدی مدرن چه ویژگی هایی دارد؟

در طراحی سه بعدی به سبک مدرن معمولاً سادگی و تمیزی حرف اول را می‌ زند. معمول خانه هایی که دیزاین داخلی آنها به صورت مدرن طراحی می‌ شود بسیار ساده هستند و از رنگ‌های خنثی در داخل آن استفاده می شود. البته نگران نباشید منازل مدرن به گونه ای طراحی می شوند که در عین سادگی، بسیار گرم، دلپذیر و دلباز باشند. معمولاً در طراحی های سه بعدی مدرن، خانه بیش از حد درهم و برهم نیست و مبلمان ها هرکدام هدفی دارند. مثلا در هیچ جایی از خانه هیچ وسیله‌ایبی دلیل و تنها برای تزیین استفاده نمی شود و هر کدام از آنها کارایی مخصوص خود را دارند.

برخلاف سبک کلاسیک که در آن از مواد پلاستیکی استفاده نمی شود، پلاستیک در طراحی داخلی مدرن نقش اساسی ایفا می کند. در این سبک از چوب هم استفاده می‌شود تا ظاهری تمیز و طبیعی به فضای خانه بدهد. در طراحی های مدرن معمولاً تقارنی وجود ندارد و عناصر به صورت تیز طراحی می شوند. همچنین در طراحی‌های مدرن به فناوری و علم اهمیت بیشتری داده می شود. مثلا در چنین طراحی هایی فضای اتاق ها باید نور کافی داشته باشند تا تاریکی منجر به افسردگی نشود و یا اکسیژن در داخل اتاق ها باید به خوبی جریان داشته باشد. در واقع در طراحی‌های مدرن به روز تر و روانشناسی شده تر هستند.

ادامه مطلب
آشنایی با شیدر و متریال (Shader & Material)

ابجکت های کلاسیک و مدرن

طراحی های مدرن بهتر است یا کلاسیک؟

اینکه طراحی کلاسیک بهتر است یا طراحی مدرن، بستگی به سلیقه شما دارد. طراحی های سه بعدی کلاسیک آوانگارد و یا پیرو مد نیستند. در حالی که طراحی های مدرن معمولاً مد روز و مینیمال هستند و در آن از فناوری های مختلف استفاده می‌ شود. سن و سال، فرهنگ، سلیقه و روحیات هر شخصی در انتخاب سبک کلاسیک و یا مدرن برای طراحی خانه موثر است.

به خاطر داشته باشید که هیچ طرحی درست و یا اشتباه نیست و هر کسی سلیقه خاص خود را دارد. بنابراین از ایجاد سبک منحصر به فرد خود هیچ ترسی نداشته باشید. خانه های مدرن ممکن است بیش از حد ساده باشند و طرح های کلاسیک بیش از حد شلوغ و در هم برهم هستند که ممکن است باعث آشفتگی شوند. بنابراین می توانید با ترکیب مدل کلاسیک و مدرن یک سبک کاملاً متفاوت و شگفت انگیز را به وجود بیاورید و خانه ای جذاب و چشم نواز داشته باشید.

دانلود آبجکت های کلاسیک و مدرن

اگر طراح هستید می توانید از وبسایت سی جی 3 دی اس انواع آبجکت های کلاسیک و مدرن را دانلود کنید و در طرح هایتان استفاده کنید. در این وبسایت انواع آبجکت های مختلف با کیفیت و حجم مناسب وجود دارد که مورد نیاز بسیاری از طراحان می باشد. سی جی تری دی اس بیش از 5 سال است که شروع به کار کرده است و یک سایت جامع و کامل برای کلیه حرفه های مهندسی از قبیل معماری، انیماتور، گرافیک، فیلم سازی و …  می باشد. در صورتی که نیاز به دانلود آبجکت های کلاسیک و یا مدرن دارید و می خواهید به فایل های ارزشمند، با کیفیت و کاربردی دسترسی داشته باشید، می توانید از وبسایت سی جی تری دی اس کمک بگیرید.

داده رایا

36 مطلب منتشر شده

تیم داده رایا بهترین انتخاب برای کسب و کارهایی است که قصد حضور در فضای آنلاین در بالاترین سطح را دارند.

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...