نحوه ذخیره کردن متریال خاص پروژه های خوب

مرحله اول:

شاید برای همه مهندسان معماری و تردی کارها این اتفاق افتاده باشد که از متریال خاص تو پروژه های آماده خوششون آمده باشد و بخواهند نحوه ذخیره کردن متریال را یاد بگیرند و از آن در پروژه های مختلف خود از اون استفاده کنید.

حرف میانبر M متریال ادیتور را باز می کنیم و متریال مورد نظر رو انتخاب میکنیم و روی گزینه Put to library کلیک میکنیم که با فلش قرمز رنگ مشخصه و نامی دلخواه برای متریالمان تایپ میکنیم و بعد اوکی رو میزنیم.

 

نحوه ذخیره کردن متریال

نحوه ذخیره کردن متریال

مرحله دوم:

توی پنجره Material Editor گزینه  Get Material را میزنیم که با فلش قرمز مشخصه و پنجره ای برای ما نمایش داده می شود. باید در آن پنجره به دنبال  Temporay Library بگردیم و در زیر شاخه آن متریال های که ذخیره کردیم را مشاهده می کنیم.

How to save material

مرحله سوم:

ولی این پایان ذخیره کردن یک متریال نیست باید روی گزینه Temporay Library راست کلیک کنیم و گزینه Save as را بزنیم و در هر کجا که دلمون خواست ذخیره می کنیم.

نحوه ذخیره کردن متریال

نحوه ذخیره کردن متریال

مرحله چهارم:

برای آوردن متریال ذخیره شده یک فایل خالی یا جدید باز میکنیم و پنجره متریال رو هم باز میکنم گزینه Get Material رو میزنم. و در پنجره باز شده رو اون فلش رو به پایین در قسمت چپ را فشار می دهیم. و گزینه Open Material Library رو میزنیم.

نحوه ذخیره کردن متریال

نحوه ذخیره کردن متریال

مرحله پنجم:

اون متریالی که به یک اسم خاص سیو کردیم روش کلیک میکنم و توی پنجره متریال  به هر اسمی که که سیو کردیم ظاهر می شود.

 

نحوه ذخیره کردن متریال

نحوه ذخیره کردن متریال

نکته: متریال همیشه با پسوند .Mat ذخیره می شود.

این مطلب و آموزش توسط گروه سی جی تردی اس تهیه و جمع آوری شده است.

داده رایا

18 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !